Вести што го содржат тагот Повреда

Норвешка одново остана со еден десен бек

Се рехабилитираше за настап на ЕП и одново се повреди

Прочитај повеќе

Штета, Велко Маркоски го пропушта ЕП

Скопските прегледи дадоа ист резултат како љубљанските

Прочитај повеќе

Голем хендикеп за Црна Гора

Новиот играч на Загреб се повреди на дуелот со Словенија

Прочитај повеќе

Червар на нови маки, четврта повреда во Хрватска

Откако почнаа подготовкит на Лино Червар му се повредија четири играчи

Прочитај повеќе

Не е готово, ќе се чека Велко Маркоски до последен момент

Селекторот нема да повикува нов играч се додека не биде дефинитивно потврдено дали Велко Маркоски може да игра на ЕП или не

Прочитај повеќе