Вести што го содржат тагот Ларвик

Ларвик е префрлен во Втора лига

Ларвик не доби лиценца за настап во најсилната норвешка лига

Прочитај повеќе

Ларвик остана без играчи!

Ларвик утре нема да има ниту еден играч под договор

Прочитај повеќе

Уште еден гигант пред банкрот

Недостига пола милион евра за најитните работи

Прочитај повеќе

Ларвик се спаси од банкрот

Норвешките компании не дозволија да згасне клубот

Прочитај повеќе

Заврши ерата на Ларвик

По 13 години, Норвешка има нов шампион во женска конкуренција

Прочитај повеќе