Вести што го содржат тагот Русија мажи

Кокшаров одбра за дуелот со Македонија

Кокшаров одбра со кои играчи ќе му се спротивстави на Раул Гонзалез

Прочитај повеќе

Русија повторно е моќна

Русија под водство на Едуард Кокшаров повторно изгледа моќно

Прочитај повеќе

Русија со Кокшаров тргнува по СП

Денеска почнуваат претквалификациите за Светското првенство во 2019 година. Русија е најзвучното име што неделава почнува квалификации

Прочитај повеќе

Торгованов на тенок лед

По втор пат за помалку од шест месеци руската федерација ќе го разгледува статусот на селекторот

Прочитај повеќе

Шишкарев ја спаси Русија

Русија беше на прагот да биде елиминирана. И тогаш на сцена стапи Шишкарев

Прочитај повеќе