Вести што го содржат тагот Квалификации за СП

Дамчевска ги одбра патниците за Исланд

Јулијана Дамчевска го објави списокот на играчи за квалификациите за СП

Прочитај повеќе

Јуниорките добиваат шанса плус за СП?

Доколку се реализираат најавите што стигнуваат од ИХФ, Македонија би можела да дојде чекор поблиску до пласман на СП

Прочитај повеќе

Јуниорките ја почнаа својата мисија

Женската јуниорска репрезентација во март ќе игра квалификации за Светско првенство

Прочитај повеќе

Денеска ќе знаеме против кого за СП

Денеска ќе добиеме противник за СП Германија и Данска

Прочитај повеќе

Шундо и Доне одиграа пријателски

Репрезентациите на нашите интернационални тренери, не обезбедија плеј оф

Прочитај повеќе