Вести што го содржат тагот Квалификации за СП

Симовски одбра 16 играчи за мечот со Исланд

Селекторот Симовски одбра 16 играчи за почетокот на квалификациите

Прочитај повеќе

Ќе се играат ли квалификации за СП Египет?

Може ли Македонија да игра на СП Египет 2021?

Прочитај повеќе

ЕХФ СЕ ПОПРАВА: Шанса плус за кадетите за ЕП, за јунорите за СП

ЕХФ воведува дополнителни квалификации за ЕХФ Еуро и Младинските СП

Прочитај повеќе

Ќе играме два баражи за СП Египет 2021

Македонија извесно ќе игра два бараж дуела за пласман на СП Египет 2021

Прочитај повеќе

Комплетиран списокот на патници за Јапонија

Познати сите 24 учесници на Светското првенство што ќе се игра во Јапонија во декември годинава

Прочитај повеќе