Вести што го содржат тагот Чешка

Костески со осум гола му донесе пехар на Плзењ

Македонскиот ракометар одигра клучна улога во победата во финалето на Купот на Чешка

Прочитај повеќе

Хавиер Сабате заврши во болница

Селекторот на Чешка беше хоспитализиран по дуелот со Исланд

Прочитај повеќе

Чешка ја преслуша Холандија

Контролни натпревари пред Светското првенство

Прочитај повеќе

Најкорисниот играч се разделува со шампионот

Женскиот шампион Вајперс Кристијансанд останува без својата најкорисна ракометарка

Прочитај повеќе

Чешки играч ќе го менува Ловро Јотиќ

Поранешниот ракометар на Е. Пелистер и Вардар ќе биде заменет со најголемата надеж на чешкиот тим

Прочитај повеќе