Вести што го содржат тагот Чешка

Павел Хорак се враќа во Чешка

Чешката легенда кариерата ќе ја завршува дома

Прочитај повеќе

Татран ќе игра во Чешка, но не и во СЕХА

Единствениот клуб од Словачка вреден за внимание, повлекува големи потези

Прочитај повеќе

Шведска и Полска, чекајте не... ДОАЃАМЕ!!!

Македонија и Чешка го комплетираа својот двобој за пласман на СП 2023

Прочитај повеќе

Денеска е денот, денеска играме за место на СП!

Македонија вечерва втор пат ќе вкрсти ракавици со Чешка

Прочитај повеќе

Нема веќе билети за Македонија - Чешка!

Ракометната федерација информираше дека билетите за утрешната пресметка се продадени

Прочитај повеќе