Вести што го содржат тагот Аце Јоновски

(ФОТО) Аце Јоновски испрати хуманитарна помош за Струга

Струшки училишта ќе добијат помош од македонскиот ракометар

Прочитај повеќе

Прошол низ раце на Јоновски, па го памти

Дански ракометар и блогер состави список на најдобри дефанзивци

Прочитај повеќе

Металург и Јоновски купуваат на иста тезга

Ратинген и Металург купуваа од ист клуб

Прочитај повеќе

Диви и Филип за прва победа на Јоно

Македонските соиграчи му ја донесоа првата тренерска победа на Аце Јоновски

Прочитај повеќе

Јоновски доби тригодишен договор

Германскиот клуб со полна доверба кон македонскиот играч

Прочитај повеќе