Вести што го содржат тагот Струга

Спектакл за „50-ка“: ПСЖ, Веспрем, Келце во Струга?

Следната сезона на брагот на Охридското езеро ќе има врвни екипи

Прочитај повеќе

Како ќе изгледа турнирот Струга 2021?

Организаторите на турнирот размислуваат дали и годинава да бидат само домашни екипи

Прочитај повеќе

Металург ја прокнижи Струга

Металург не дозволи ново изненадување од Струга

Прочитај повеќе

Т. Пролет чекор поблиску до Европа

Важна победа за Т. Пролет, ја зголеми разликата со директните ривали

Прочитај повеќе

Езерското дерби без победник

Струга и Охрид одиграа нерешено на езерскиот дерби меч

Прочитај повеќе