Вести што го содржат тагот Бараж за СП

Брегар со 24 играчи против Македонија

Селекторот на Словенија повика 24 ракометарки за дуелите со Македонија

Прочитај повеќе

Словенија ни стои на патот до Јапонија

Добивме противник каков што посакувавме

Прочитај повеќе

Одигравме три напред, останаа уште две

Женската сениорска репрезентација ја мина едната препрека, до СП остана уште една

Прочитај повеќе

Симовски: Го чекаме петок и битката да почне!

Македонија викендов ќе се бори за место во баражот за СП

Прочитај повеќе

МИТРЕВСКИ: Што и да смислат, спремни сме

Можеби ќе смислат нешто ново, но што и да смислат...

Прочитај повеќе