Вести што го содржат тагот СП Германија

Продадени 400.000 билети за СП Германија и Данска

Билети за Минхен има, но ако се пласираме во Келн, тогаш ќе има проблем да се дојде во влезница

Прочитај повеќе

СП: Хрватска во Минхен, Шведска во Копенхаген

Домаќините на СП сместија по една репрезентација во еден град

Прочитај повеќе

Македонија се пласираше на СП!

Македонија ја продолжи традицијата и ќе игра и на следното Светско првенство

Прочитај повеќе

Србија без бунтовниците во баражот

Новиот селектор, нема да смета на играчите што се скараа со неговиот претходник

Прочитај повеќе

ИХФ ќе додели една вајлд карта за СП

ИХФ дополнително ќе одлучи кому да го додели местото на Океанија

Прочитај повеќе