Вести што го содржат тагот ЧСМ Букурешт

ОФИЦИЈАЛНО: Нора Морк во ЧСМ Букурешт

Најавите се остварија, Нора Морк го одбра ЧСМ Букурешт

Прочитај повеќе

Аманда Куртовиќ три години во Ѓер

Норвешкиот десен бек следните три сезони ќе го носи дресот на унгарскиот шампион Ѓер

Прочитај повеќе

Нора Морк го одбра ЧСМ Букурешт

Големите промени во Букурешт почнуваат со ангажманот на некогаш најдобрата светска ракометарка

Прочитај повеќе

Потоп на ЧСМ во Ѓер

Дуелот на двата најзвучни тима во ЛШ, му припадна на унгарскиот Ѓер

Прочитај повеќе

Тешка повреда на Куртовиќ

Врисоците на повредената ракометарка ја занемеа салата и ги расплакаа соиграчите

Прочитај повеќе