Вести што го содржат тагот ЧСМ Букурешт

Шундо без 1/4 финале, Џомба блиску до полуфинале

Констанца беше лоша кога требаше да е најдобра. ЧСМ е пред полуфинале

Прочитај повеќе

Уште една екс Вардарка во ЧСМ Букурешт

Уште еден играч што играше во Вардар следната сезона ќе игра во Букурешт

Прочитај повеќе

ЧСМ нема да биде шампион на Романија!

ЧСМ Букурешт најверојатно шампионската ќе ја замени со вице-шампионска титула во домашното првенство на Романија

Прочитај повеќе

ЛШ ЖЕНИ: Кој со кого во 1/4 финале?

Познати паровите во првите елиминации во Лигата на шампионите во женска конкуренција

Прочитај повеќе

Осум нови играчи во ЧСМ, една од нив е екс Вардар

Комплетен тим менува ЧСМ Букукрешт во јуни

Прочитај повеќе