Вести што го содржат тагот ЧСМ Букурешт

ЧСМ нема да биде шампион на Романија!

ЧСМ Букурешт најверојатно шампионската ќе ја замени со вице-шампионска титула во домашното првенство на Романија

Прочитај повеќе

ЛШ ЖЕНИ: Кој со кого во 1/4 финале?

Познати паровите во првите елиминации во Лигата на шампионите во женска конкуренција

Прочитај повеќе

Осум нови играчи во ЧСМ, една од нив е екс Вардар

Комплетен тим менува ЧСМ Букукрешт во јуни

Прочитај повеќе

ОФИЦИЈАЛНО: Нора Морк во ЧСМ Букурешт

Најавите се остварија, Нора Морк го одбра ЧСМ Букурешт

Прочитај повеќе

Аманда Куртовиќ три години во Ѓер

Норвешкиот десен бек следните три сезони ќе го носи дресот на унгарскиот шампион Ѓер

Прочитај повеќе