Вести што го содржат тагот ЧСМ Букурешт

Џомба пак остана без тренер

Традицијата продолжи. ЧСМ следната сезона ќе има нови тренери и кај мажите и кај жените

Прочитај повеќе

Драган Ѓукиќ се збогува со ЧСМ Букурешт

Поранешниот тренер на Вардар се одјави од Букурешт

Прочитај повеќе

Неагу продолжи со ЧСМ Букурешт

Најдобриот светски играч ја продолжи верноста кон романскиот клуб

Прочитај повеќе

Еден гол го дели Џомба од европски пехар

ЧСМ Букурешт непоразен се врати од првиот меч од финалето на Челинџ Куп

Прочитај повеќе

Лекиќ на операција, ЧСМ ја загуби титулата

Големи проблеми во ЧСМ. Лекиќ во среда на операција

Прочитај повеќе