Вести што го содржат тагот ЧСМ Букурешт

Неагу продолжи со ЧСМ Букурешт

Најдобриот светски играч ја продолжи верноста кон романскиот клуб

Прочитај повеќе

Еден гол го дели Џомба од европски пехар

ЧСМ Букурешт непоразен се врати од првиот меч од финалето на Челинџ Куп

Прочитај повеќе

Лекиќ на операција, ЧСМ ја загуби титулата

Големи проблеми во ЧСМ. Лекиќ во среда на операција

Прочитај повеќе

Џомба во финале на Челинџ

Георгиевски ќе се бори за пехарот во Челинџ Куп

Прочитај повеќе

Гоце Џомба Георгиевски вратен од руски аеродром

ЧСМ победи во Русија без македонскиот репрезентативец

Прочитај повеќе