Вести што го содржат тагот ЧСМ Букурешт

Лине ги скара ЧСМ и Есбјерг

Една од најдобрите дански ракометарки потпиша за Есбјерг, но ЧСМ Букурешт тврди дека е нивна ракометарка

Прочитај повеќе

Официјално: ЧСМ Букурешт останува без тренер

Романците сакаа, ама не можеа да го предомислат шведскиот тренер

Прочитај повеќе

Ѓер ќе ја брани титулата во финалето на ЛШ

Врвен натпревар одигра Ѓер во полуфиналето на ЛШ и утре ќе игра во големото финале

Прочитај повеќе

Романците намагарчени со билетите за „Ф4“

Скандалозна увертира на Ф4 турнирот во Будимпешта

Прочитај повеќе

И Лазовиќ потпиша за ЧСМ Букурешт

Четири играчи на Вардар следната сезона ќе играат во Букурешт

Прочитај повеќе