Вести што го содржат тагот Македонија

СП 2021: Можеме ли против десеткуваната Шведска?

Можеме ли да дојдеме до бод(ови) против репрезентацијата на Шведска?

Прочитај повеќе

Глен Солберг: Македонија е потешкиот пат

Селекторот на Шведска не е многу среќен што место со Чешка, утре ќе игра со Македонија

Прочитај повеќе

Составот на Македонија за СП

Познати патнициите за мундијалот

Прочитај повеќе

ИХФ ПОТВРДИ: Македонија место Чешка на СП Египет 2021

Македонија и официјално е учесник на Светското првенство во Египет!

Прочитај повеќе

Чешка се откажа! Македонија ќе оди на СП!

Репрезентацијата на Чешка се откажа од учеството на СП

Прочитај повеќе