Вести што го содржат тагот Македонија

Македонија официјално е во 1/8 финале на СП!

Аргентина го победи Бахреин со гол од слободен удар по истекот на времето

Прочитај повеќе

Реванш на Белорусија, Македонија шеста

Македонија ЕХФ Шампионатот го заврши на 6. место

Прочитај повеќе

ГЛЕДАЈТЕ ДЕНЕСКА: Ќе ни ја олесни ли Аргентина работата?

Македонија денеска би можела и теоретски да се пласира во 1/8 финалето на Светското првенство

Прочитај повеќе

КАДЕТСКО СП: Измена во македонскиот тим

Селекторот Данило Брестовац (ќе) направи една замена во македонската селејција

Прочитај повеќе

Кадетите пред осмина финале, но постои и „подмолно“ сценарио

1/8 Финалето е практично обезбедено, но теоретски постојат и поинакви сценарија

Прочитај повеќе