Вести што го содржат тагот Македонија

Познат составот на Македонија за мечот со Грузија

Брестовац со сите сили против Грузија

Прочитај повеќе

Македонија ќе тестира со Алжир и Србија

Следните контролни натпревари на машката репрезентација на Македонија се играат во декември

Прочитај повеќе

Комплетни против Грузија на првиот меч

Утре во тимот ќе бидат и Лазаров, Манасков, Талески, Кузмановски...

Прочитај повеќе

Македонија ремизираше со Италија

Македонија и Италија одиграа без победник

Прочитај повеќе

Чантурија: 15 години чекав да играм со Македонија

За прв пат во 15 години, репрезентацијата на Грузија на гости кај Чантурија

Прочитај повеќе