Вести што го содржат тагот Македонија

Кадетите со минус три на полувреме

Кадетите со негатива по првиот дел

Прочитај повеќе

Македонија и во април во втор шешир, за ЕП 2022

Македонија во април ќе биде во ждрепката за Квалификациите за ЕП 2022

Прочитај повеќе

Одреден терминот за ждрепката за СП 2021

Македонија наскоро ќе го добие противникот во квалификациите за СП 2021

Прочитај повеќе

ЕХФ, КОНЕЧНО, ПОТВРДИ: Само четири баража за СП во април

Само четири бараж натпревари ќе се играат во април, Македонија со еден бараж до СП, но во кој шешир ќе биде?

Прочитај повеќе

Македонија ќе оди во прв шешир за СП 2021?

Јужна Америка не испраќа во прв шешир од ждрепката за СП

Прочитај повеќе