Вести што го содржат тагот Македонија

ГЛЕДАЈТЕ ДЕНЕСКА: Македонија, деби на Вујо, Келце, Пик Сегед...

Денеска се играат натпревари од Лигата на шампионите, квалификации за ЕП, Супер лига

Прочитај повеќе

Чешка е следна и последна шанса за ЕП

Следната шанса може да е последна

Прочитај повеќе

Бесплатен влез за дуелот со Чешка

На Македонија и треба поддршка од трибините за дуелот со Чешка во Скопје

Прочитај повеќе

EП ЖЕНИ: Дамите утре на терен во Шведска

Женската репрезентација утре ги почнува квалификациите за ЕП 2020

Прочитај повеќе

Симовски го скрати списокот на женската репрезентација

Селекторот на женската репрезентација го соопшти конечниот список на играчи за дуелите со Шведска и Чешка

Прочитај повеќе