Вести што го содржат тагот Македонија

РАУЛ: Дали останувам селектор? Не знам, ќе видиме

Македонија денеска има селектор, а дали ќе има откако ќе преспипе вечерва...

Прочитај повеќе

Победа над Чиле, за место број 15

Со голема мака го совладавме Чиле и СП го завршивме на 15 место

Прочитај повеќе

Двојна измена во Македонија

Две измени во составот на Македонија за последниот меч

Прочитај повеќе

Утеха ќе бараме во Чиле

Македонија утре ќе го одигра својот последен натпревар на СП Германија и Данска

Прочитај повеќе

ЛАЗАРОВ: Ни треба тренер за зицери

Горан Крстевски е голем талент, денеска ја искористи шансата

Прочитај повеќе