Вести што го содржат тагот Македонија

Кадетите лесно го освоија Пирин

Втора победа на кадетите на Балканскиот шампионат во Бугарија

Прочитај повеќе

Кадетите ја средија Романија

Македонскиот кадетски тим ја совлада селекцијата од А Дивизија

Прочитај повеќе

Kaдетите ремизираа, селекторот задоволен од карактерот и борбеноста

Македонските кадети почувствуваа како е да се игра на гости

Прочитај повеќе

Дамите поразени од Чешка, ЕП стана далечно

Втор пораз во квалификациите за ЕП 2020. Македонија сега е многу далеку од пласман на ЕП

Прочитај повеќе

Сениорите ќе тестираат со Турција и Грузија

Македонија ќе одигра четири контролни натпревари во неделата на ЕХФ во октомври

Прочитај повеќе