Вести што го содржат тагот Македонија

Чесен пораз за крај на СП 2021

Македонија одигра добар натпревар, но не успеа да дојде до позитивен резултат

Прочитај повеќе

Денеска завршува СП за Македонија

Македонија против Белорусија го игра последниот натпревар на СП

Прочитај повеќе

Начевски и Николов повторно на терен

Нов натпревар за најдобрата македонска судиска двојка

Прочитај повеќе

Mакедонија оди кон 23 место на СП

Македонскиот тим на коло пред крајот е блиску до бројката за конечен пласман

Прочитај повеќе

Уште еднаш бевме само спаринг партнер

Нов дебакл на македонската репрезентација на СП Египет

Прочитај повеќе