Вести што го содржат тагот Македонија

Втор филтер: Се формира нова кадетска репрезентација

Последен филтер пред да се формира новата кадетска репрезентација на Македонија

Прочитај повеќе

ЕХФ го спаси женското ЕП 2024

Унгарија сакаше да се откаже од домаќинството, но ЕХФ успеа да ја разубеди

Прочитај повеќе

Втор пораз од Португалија, но ЕП не е доведено во прашање

Македонија очекувано поразена, останува да ги одработи квалификациите и да се спрема за ЕП

Прочитај повеќе

Македонските кадети втор пат ја победија Романија

Македонските кадети комплетираа двомеч со репрезентацијата на Романија

Прочитај повеќе

Лазаров направи две измени за реваншот

Две измени во составот на македонската репрезентација ќе има за денешната реванш средба со Португалија

Прочитај повеќе