Вести што го содржат тагот Македонија

Симовски одбра состав на женската репрезентација

Погледнете на кои играчи ќе смета Симе Симовски во квалификациите за СП

Прочитај повеќе

Лазаров го скрати списокот на Македонија

Лазаров го скрати списокот на репрезентацијата на Македонија

Прочитај повеќе

ЛАЗАРОВ: Останувам активен, ќе поставиме повисоки цели

Македонија го добива Лазаров како селектор, но не го губи како играч

Прочитај повеќе

Јуниорките и кадетките добија противници за ЕХФ Шампионат

Македонските кадетки и јуниорки ги добија противниците за ЕХФ Шампионатите

Прочитај повеќе

Maкедонските кадетки на Шампионат во Литванија

Следната недела во ЕХФ ќе се одржи ждрепката за кадетското ЕХФ Еуро и кадетските ЕХФ Шампиони (У17) во женска конкуренција

Прочитај повеќе