Вести што го содржат тагот Украина

Украински тренер почина на терен

Помош добил веднаш, но не успеале да го вратат во живот

Прочитај повеќе

Украина ќе ни биде домаќин во Унгарија

Женската репрезентација на Македонија против Украина ќе игра на неутрален терен

Прочитај повеќе

Во Украина редовно се игра ракомет

Во Украина редовно се игра ракомет и тоа со екипи од кризните региони

Прочитај повеќе

Македонија против Украина за виза за СП

Македонија доби противник за ждрепката за СП 2023

Прочитај повеќе

Македонија и Украина - без победник

Без победник на првиот меч во Варна

Прочитај повеќе