Вести што го содржат тагот Украина

Украина одби да го прекине првенството

Не помина идејата на Мотор Запорожје предввреме да биде прогласен за првак

Прочитај повеќе

Скандал ја тресе Украина: Земале пари, а не играле за репрезентација

Украинската федерација се најде во проблеми

Прочитај повеќе

Спартак го ослабе Мотор, уште двајца не доаѓаат во Скопје!

Вардар остана без двајца, но Мотор остана без четири играчи пред дуелот со Вардар

Прочитај повеќе

Сестрите Бонавентура ќе судат во Виена

Женскиот судиски пар пристигна од Грац во Виена

Прочитај повеќе

Лазаров побрз од сирената за прва победа на Македонија!

Македонија ја совлада Украина во првото коло

Прочитај повеќе