Вести што го содржат тагот Кил

Кил во Скопје без Сагосен и Вајнхолд

Двете ѕвезди на Кил нема да бидат дел од утрешниот натпревар

Прочитај повеќе

И големиот Кил падна пред Магдебург

Нов шериф стигна во Бундес лигата

Прочитај повеќе

Кил без Сагосен и Вајнхолд на дербито

Остануваат проблемите за Кил пред најважниот меч во Бундес лигата

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Сирената го спаси Пастор од голем срам

Сегед излече бод кај Кил, можеше и победа, но финишот беше супер интересен

Прочитај повеќе

Голман тинејџер го запре големиот Кил

Лемго имаше голема шанса да го совлада Кил, на крајот беа поделени бодовите

Прочитај повеќе