Вести што го содржат тагот Кил

ГЛЕДАЈТЕ ДЕНЕСКА: Мега дерби во Кил, Веспрем на терен, Работник ќе дебитира во ЛШ

Денеска се комплетира првото коло од Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Порази за Талески, Кузмановски и Томовски

Талески прв пат играше против својот РНЛ, прв пораз на Магдебург, големото дерби е за Кил

Прочитај повеќе

Дувњак продолжи со Кил

Хрватот останува меѓу зебрите

Прочитај повеќе

Магдебург победи, Кил збесна по судиите

Големото дерби во Бундес лигата за Магдебург

Прочитај повеќе

Барса го одбрани тронот на Супер Глоуб

Барса е победник на Светското клупско првенство

Прочитај повеќе