Вести што го содржат тагот Кил

Тројца ракометари му се повредија на Кил

Кил смести тројца ракометари на списокот на повредени по дуелот со Веспрем

Прочитај повеќе

Кил ја стиша Веспрем Арена

Кил го совлада Веспрем, Монпеље славеше во Белорусија

Прочитај повеќе

ГЛЕДАЈТЕ ДЕНЕСКА: Ден за убав ракомет и мега дерби

Денеска е ден за убав ракомет. Мега дерби се игра во Унгарија

Прочитај повеќе

Kил ќе лета со дански крила

Доголочното решение на позицијата десно крило, Кил го најде во Данска

Прочитај повеќе

Филип Јиха го упропасти Кил

Не е само да назначиш тренер, треба тој и да знае што прави

Прочитај повеќе