Вести што го содржат тагот Кил

Стоилов во тимот против Кил!

Клупската легенда во составот на најважниот меч

Прочитај повеќе

ГЛЕДАЈТЕ ДЕНЕСКА: Вардар - Кил, Пелистер, Супер лига

Главниот ракометен настан во Европа се игра во Скопје

Прочитај повеќе

Кил: Вардар одмораше 11 дена, во предност е

Германците се спремни за скопскиот пекол

Прочитај повеќе

Само едно празно место во тимот на Кил

Само еден играч на Кил нема да биде во ростерот за дуелот со Вардар

Прочитај повеќе

Кил си одработи со Мешков Брест

Кил без многу мака го доби дуелот со Мешков Брест

Прочитај повеќе