Вести што го содржат тагот Кил

Кил со овации го испрати Анди Шмит

Бекот на РНЛ беше главната ѕвезда во Кил

Прочитај повеќе

Koга ќе те спомне Висландер: Кил и Барса по Карлсбогард

Двата најпознати ракометни клуба се заинтересирани за ист играч

Прочитај повеќе

Се раздвојува чешкиот тандем во Кил, доаѓа нов пивот

Кил ќе биде уште посилен следната сезона

Прочитај повеќе

Сегед ја распродаде новата арена за 17 минути

Во следното коло, Кил ќе гостува во Унгарија, а таму го чека пекол

Прочитај повеќе

Вардар добар, но бодовите за Кил

Германците не доминираа, но го освоија двата бода

Прочитај повеќе