Вести што го содржат тагот Кил

Порто го победи Кил на гости!

Кил го претрпе првиот пораз и тоа на домашен терен и тоа од аутсајдер

Прочитај повеќе

Исланѓанецот од Кил го пропушта ЕП

Исланѓанецот ќе паузира најмалку два месеца

Прочитај повеќе

Кил продолжи да везе, на Билик не му оди против своите

Кил успешно мина низ Украина

Прочитај повеќе

Немир кај Германците, се повреди Винцек

Германија без првиот пивот на контролите во Хрватска

Прочитај повеќе

Кил го симна на земја Вардар

Вардар доби лекција со 11 глави

Прочитај повеќе