Вести што го содржат тагот Кил

Кил: Алборг и Колстад го здрмаа пазарот

Два нови глобални играчи се појавија во светот на ракометот

Прочитај повеќе

Дрес на Билик за 2000 евра

Уникатните дресови на Кил на аукција

Прочитај повеќе

Легенардниот пивот нема веќе да игра за Германија

По повеќе од 12 години, легендарниот пикер се простува од репрезентацијата

Прочитај повеќе

Кил без тренер оди во Норвешка

Двајцата тренери на Кил се во изолација, па екипата ќе ја води младинскиот координатор

Прочитај повеќе

Вецлар на Миркуловски му пресуди на Кил

Нов пораз на „зебрите“, немаат лек за Вецлар на Миркуловски

Прочитај повеќе