Вести што го содржат тагот Кил

Колстад извиси, Дамке остана во Кил

Крилото на Кил го продолжи договорот за уште две сезони

Прочитај повеќе

Келце пак ја бутна Барса, пораз и на Кил

Два атомски меча се играа вечерва во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Колкава е платата на Сагосен

Колстад во најмала рака ќе ја израмни платата што Сандерс Сагосен ја добива во Кил

Прочитај повеќе

Кил како Вардар, со историски пораз

Четири натпревари по ред зебрите не можат да победат во Бундес лигата

Прочитај повеќе

КИЛ: Беа три, а звучеа како шест илјади

Салата се претвори во котел штом почна мечот, велат Германците

Прочитај повеќе