Вести што го содржат тагот Кил

ВРЕМЕ Е ЗА ЛШ: Што го чека Вардар пролетва?

Три дена до стартот на вториот дел од Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Kил му се закани на Вардар

Кил е првиот тим што годинава победи во Хановер

Прочитај повеќе

Пак му донесоа конкуренција на Кузмановски

Магдебург најави дека нема да купува замена за Безјак, но купи

Прочитај повеќе

„Ништо“ од новиот Палмарсон

Кил се ослободува од Исланѓанецот

Прочитај повеќе

Кил едвај одеше по терен и загуби дома

Првиот фаворит за шампионската титула во Германија, ја има промашено формата

Прочитај повеќе