Вести што го содржат тагот Кил

Кил веќе е недостижен за Вардар

Кил ја издржа кризата на крајот на полусезоната

Прочитај повеќе

Мотор му зема бод на Кил

Рускиот голман ги запре Германците

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Им се повредија важни играчи на ПСЖ и Кил!

Победија и Кил и ПСЖ, но платија висока цена на победите

Прочитај повеќе

Kил со сирената до победа над Порто

Кил се спаси од втор пораз од Порто. Рајнкајнд му донесе победа на три секунди до крајот

Прочитај повеќе

ГЛЕДАЈТЕ ДЕНЕСКА: Кој има поголем проблем, Кил или Порто?

Зебрите желни за реванш, Португалците за нова сензација

Прочитај повеќе