Вести што го содржат тагот Кил

Вардар добар, но бодовите за Кил

Германците не доминираа, но го освоија двата бода

Прочитај повеќе

СОСТАВИ: Кил комплетен, Вардар без Гаџа

Состави, Кил - Вардар

Прочитај повеќе

Вардар без Анте Гаџа во Кил

Средниот бек на Вардар го пропушта незгодното гостување

Прочитај повеќе

Колстад извиси, Дамке остана во Кил

Крилото на Кил го продолжи договорот за уште две сезони

Прочитај повеќе

Келце пак ја бутна Барса, пораз и на Кил

Два атомски меча се играа вечерва во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе