Вести што го содржат тагот Кил

БУНДЕС ЛИГА: Дали Гепинген го круниса Кил?

Флензбург „киксна“ кај аутсајдерот Гепинген

Прочитај повеќе

Вардар (веќе) не може да биде трет

Келце го отпиша Вардар од игра за трето место во групата

Прочитај повеќе

Кил го сруши Веспрем и остана прв

Кил е победник во групата „Б“ и директно се пласираше во 1/4 финалето

Прочитај повеќе

Кил опасно ослабен против Веспрем

Битката за првото место во групата не е решена

Прочитај повеќе

Кил го избриша Вардар од трка за прво место

Кил уште еднаш високо го порази Вардар

Прочитај повеќе