Вести што го содржат тагот Кил

РНЛ го купува Нилсон од Кил, кој губи?

Кил се ослободи од уште една голема надеж на ракометот

Прочитај повеќе

ЛУД „Ф4“ КЕЛН: ПСЖ со Криштопанс, Кил со Сагосен, Веспрем со Македа...

Сосема нови екипи ќе играат на Ф4 во август

Прочитај повеќе

Анди Шмит: Фајнал фор во август? Тоа не може да биде!

Играчот на РНЛ смета дека е смешно Ф4 во Келн да се игра во август

Прочитај повеќе

Фајнал фор во Келн во август?!

Ако не се запре Корона, Вардар ќе биде европски шампион најмалку до крајот на август

Прочитај повеќе

РНЛ влезе во машината на Кил

Бундес лига: Кил чекор поблиску до шампионски пехар

Прочитај повеќе