Вести што го содржат тагот Кил

„Ништо“ од новиот Палмарсон

Кил се ослободува од Исланѓанецот

Прочитај повеќе

Кил едвај одеше по терен и загуби дома

Првиот фаворит за шампионската титула во Германија, ја има промашено формата

Прочитај повеќе

Аларм ја прекина битката на Штутгарт со Кил

Публиката е евакуирана, се чека расплет

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Како Ландин го спаси Кил

Монпеље имаше шут за реми против Кил, но овој пат херојот беше на спротивната страна

Прочитај повеќе

Кил веќе е недостижен за Вардар

Кил ја издржа кризата на крајот на полусезоната

Прочитај повеќе