Вести што го содржат тагот Кил

Томовски се спаси од испаѓање, Кил шампион, Берлин „лузер“

Бундес лигата се подготвува да прогласи крај на сезоната

Прочитај повеќе

РНЛ го купува Нилсон од Кил, кој губи?

Кил се ослободи од уште една голема надеж на ракометот

Прочитај повеќе

ЛУД „Ф4“ КЕЛН: ПСЖ со Криштопанс, Кил со Сагосен, Веспрем со Македа...

Сосема нови екипи ќе играат на Ф4 во август

Прочитај повеќе

Анди Шмит: Фајнал фор во август? Тоа не може да биде!

Играчот на РНЛ смета дека е смешно Ф4 во Келн да се игра во август

Прочитај повеќе

Фајнал фор во Келн во август?!

Ако не се запре Корона, Вардар ќе биде европски шампион најмалку до крајот на август

Прочитај повеќе