Вести што го содржат тагот Кил

Вардар (веќе) не може да биде трет

Келце го отпиша Вардар од игра за трето место во групата

Прочитај повеќе

Кил го сруши Веспрем и остана прв

Кил е победник во групата „Б“ и директно се пласираше во 1/4 финалето

Прочитај повеќе

Кил опасно ослабен против Веспрем

Битката за првото место во групата не е решена

Прочитај повеќе

Кил го избриша Вардар од трка за прво место

Кил уште еднаш високо го порази Вардар

Прочитај повеќе

Кил контролира, но Вардар не е отпишан

Кил има четири гола предност по првото полувреме

Прочитај повеќе