Вести што го содржат тагот Кил

Денеска, Вардар против Кил, каде да гледате?

Денеска во 19:00 часот почнува дуелот Кил - Вардар

Прочитај повеќе

Толедо „ин“, Шишкарев „аут“ за мечот со Кил

Бразилецот ќе заигра во пролетниот дел од Лигата на шампионите за Вардар

Прочитај повеќе

ВРЕМЕ Е ЗА ЛШ: Што го чека Вардар пролетва?

Три дена до стартот на вториот дел од Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Kил му се закани на Вардар

Кил е првиот тим што годинава победи во Хановер

Прочитај повеќе

Пак му донесоа конкуренција на Кузмановски

Магдебург најави дека нема да купува замена за Безјак, но купи

Прочитај повеќе