Вести што го содржат тагот Кил

Најбогатите не купиле ни еден играч!

Податок од верувале или не. Само три клуба во ЛШ немаат купено нов играч за следната сезона. И тоа најбогатите

Прочитај повеќе

Kолку е навистина „добра“ групата на Вардар во ЛШ?

Вардар ги избгна најзвучните противници, но дали доби лесна група?

Прочитај повеќе

Кил избегна фијаско и стана шампион на Германија

Кил освои само бод во последното коло, но и тоа му беше доволно за пехар

Прочитај повеќе

Германија без Винцек и Виде во Токио

Подолжува трендот. Двајца ракометари и откажаа на Германија

Прочитај повеќе

Флензбург во очај: „Лисицата“ Кил на чекор до титула

Флензбург „киксна“ во финишот на сезоната

Прочитај повеќе