Вести што го содржат тагот Супер лига

Вардар и Струга први низ целта

Почна последното коло од есенскиот дел од првенството

Прочитај повеќе

Алкалоид повторно со 40+ гола

Уште една победа со многу постигнати голови за дебитантот во Супер лигата

Прочитај повеќе

Вардар (Н) се врати од минус седум за победа, херој - Ангелов

Петар Ангелов Диви одбрани пенал во последната секунда за прва победа на Вардар Неготино

Прочитај повеќе

Алкалоид без проблеми против Куманово

Лесни бодови за Алкалоид. Куманово на -30

Прочитај повеќе

Нови три бода за Алкалоид, Прилеп немоќен во Скопје

Алкалоид подобар од Прилеп. Продолжува успешната серија на дебитантот во Супер лигата

Прочитај повеќе