Вести што го содржат тагот Бараж

Македонија оди во втор бараж!

Македонија ја одбрани разликата од осум гола што ја донесе во Букурешт

Прочитај повеќе

Македонија со плус три на полувреме

Македонија има предност од три гола по 30 минути игра

Прочитај повеќе

Словенија не се прослави, БиХ пред елиминација

Почнаа квалификациите за СП 2023, се играат првите бараж натпревари

Прочитај повеќе

Миркуловски: Со Лазаров ги играме последните натпревари

Миркуловски ги игра последните натпревари во дресот на Македонија

Прочитај повеќе

Серафимов: Со максимум сила до добар резултат

Постојано следиме, анализираме, ќе бидеме спремни

Прочитај повеќе