Вести што го содржат тагот Штербик

Штербик: Загреб е 100 пати понезгоден од Вардар и Сегед

Легендарниот голман секогаш е добредојден во насловите

Прочитај повеќе

Штербик, Наѓ и Момир Илиќ повторно на терен

Легендите на Веспрем ќе одиграат уште еден меч

Прочитај повеќе

Штербик: Кога потпиша Коралес, знаев дека е крај за мене

Имав понуди, но не сакав веќе да продолжувам - Арпад Штербик

Прочитај повеќе

Штербик: Можеби го одиграв последниот меч!

Славниот голман не верува дека повторно ќе истрча на терен

Прочитај повеќе

Веспрем одбра капитен, Штербик - асистент

Ласло Наѓ ја предаде капитенската лента

Прочитај повеќе